Chlorofil w płynie – co należy o nim wiedzieć?

Chlorofil jest składnikiem roślin. To dzięki niemu zachodzi mechanizm fotosyntezy, więc odżywiania roślin. Dokładniej, następuje zmiana nieożywionej materii w nierozerwalne związki. To chlorofilowi rośliny zawdzięczają zielony odcień liści. Ludzie, konsumując zielone części roślin, zapewniają własnym organizmom minerały, witaminy oraz pozostałe ważne związki wygenerowane dzięki chlorofilowi wystawionemu na oddziaływanie słońca.

Jak suplementować chlorofil w płynie?

Poleca się spożywanie chlorofilu w płynie 3 razy dziennie. Jedną łyżkę (5 ml) trzeba zmieszać w szklance niegazowanej, niemineralizowanej wody czy soku. W sprzedaży dostępne są także butelkowane napoje chlorofilowe gotowe do spożycia. W tym wypadku należy spożywać przynajmniej butelkę napoju dziennie. Istotne jest, żeby po otwarciu produkt trzymać w lodówce, aby nie stracił swoich ważnych wartości.

Chlorofil w płynie – właściwości oraz działanie

Chlorofil w płynie ma ogromne oddziaływanie na ludzki organizm. Efektywnie pomaga pozbyć się z organizmu trucizn oraz metali ciężkich. Eksperci podkreślają, iż przeciwdziała niepożądanym zmianom w DNA i unieszkodliwia mnóstwo substancji kancerogennych oraz mutagennych. Ponadto gwarantuje stabilność kwasowo-zasadową. Zwiększa działanie systemu immunologicznego. Chlorofil do picia normalizuje poziom cukru we krwi, przez co stosowany jest w leczeniu cukrzycy. Chlorofil w płynie przejawia właściwości pobudzające, oczyszczające oraz antynowotworowe. Znany jest z działania antyseptycznego, tonizującego oraz przeciwzapalnego. Ma również intensywne właściwości dotleniające, i po związaniu z tlenem rozprowadza go po organizmie w sposób zbliżony do hemoglobiny. Zielony kolor zmniejsza symptomy astmy oraz zapewnia ulgę bolącemu gardłu. Naukowce donoszą, iż pobudza produkcję kobiecych hormonów, reguluje cykl miesiączkowy oraz pracę tarczycy. Ponadto oddziałuje korzystnie na wzrok. Chlorofil w płynie można zastosować do mycia jamy ustnej, co usuwa nieprzyjemny zapach z ust, zmniejsza stany zapalne, podrażnienia oraz choroby dziąseł. Zielony kolor to tzw. wewnętrzny dezodorant, jaki redukuje nieprzyjemne zapachy stolca, moczu, i również potu. Zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy oraz neutralizuje wolne rodniki. Chlorofil do picia zalecany jest także karmiącym kobietom, gdyż pobudza produkcję oraz wytwarzanie mleka. Wspiera odnowę oraz rekonwalescencję organizmu narażonego na ciągły stres czy pozostałe obciążenia.

Chlorofil w płynie – efekty uboczne

Chlorofil w płynie to niezwykle bezpieczny produkt, jaki nie powoduje działań niepożądanych. Tylko na starcie kuracji mogą wystąpić wypryski na twarzy, jakie są rezultatem detoksykacji, więc usuwania trucizn z organizmu.